Redbull Uçuş Günü 2022 - SOLIDWORKS, SolidCAM, Cimatron Türkiye Distribütörü - TEKYAZ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
tekyaz redbull ucus gunu logo

TEKYAZ GENÇLERİ
RED BULL UÇUŞ GÜNÜNDE!

14 Ağustos 2022 | Caddebostan Sahili

 

En son 2019 yılında, Kadıköy Caddebostan Sahili’nde gerçekleşen ve 200 bin insanı ağırlayan Red Bull Uçuş Günü, bu sene Tekyaz’ın gençlerinin de katılımı ile 14 Ağustos’ta Caddebostan Sahili’ne geri dönüyor.
Daha önce 3DEXPERIENCE üzerinden birçok farklı içeriğe ve projeye imza atan TEKYAZ Gençleri, bu kez okyanusların Fatih‘i ve göklerin hakimi olmak için Red Bull Uçuş Günü’ne geliyor.
Tamamen 3DEXPERIENCE platformu kullanılarak tasarlanan aracımız Caddebostan Sahili’nde fırtınalar estirmek için hazır.
Aracın tasarım sürecini ve hikayesini öğrenmek için aşağıya kaydırabilirsiniz.
Yarışma detaylarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz:
https://www.redbull.com/tr-tr/red-bull-ucus-gunu-duyuru

red bull flug tag ty

3B Model

Üç boyutlu modeli döndürüp inceleyebilirsiniz

Üç boyutlu modeli döndürüp inceleyebilirsiniz

“Vemnamu” göklerle buluşmadan önce dijital platformda sizlerle üç boyutlu olarak paylaşmak istedik.

SOLIDWORKS VISUALIZE kullanarak aracımızın render görüntülerini web sitemize yerleştirebileceğimiz etkileşimli görsel olarak çıktı aldık. Bu sayede web sayfamıza kolaylıkla entegre edebildik.

Siz de görseli hareket ettirerek aracımızın farklı açılardan nasıl gözüktüğünü inceleyebilirsiniz.

Ekibimizi Tanıyalım!

Redbull uçuş gününde xWorks kahramanları olarak sahneye çıkacağız. Neden mi xWorks? Tasarımdan üretime kadar geçen tüm süreç, 3DEXPERIENCE Platform’u üzerinden yürütüldü. E haliyle xApp’leri kullandık.
Aracımızın kanat tasarımında Emir xDesign oldu, Nadir Oktay babetimizi tasarlarken çekip çekiştirdiği için xShape. Ben, Vera, pilot olarak beni taşıyacak olan iç aksamı çizdirebilmek için xFrame oldum. Murathan ise xDefine olarak aracımızın üretimi için görüşmeye gittiğimiz firmalarda 3D Modellerimiz üzerinde ölçülendirmeleri çıkartıp 3 boyutlu teknik resimler oluşturarak üreticileri büyüledi.
14 Ağustos’ta Caddebostan sahilde görüşmek üzere, biz çok heyecanlıyız!

redbull vera
redbull murathan
redbull nadir
redbull emir

Konsept ve Hikaye

“Üç Böcek Bir Çiçek” takım ismiyle başladığımız bu yolculukta temel amacımız ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerine karşı farkındalık oluşturmaktı. Redbull sahnesinde hayatımızdaki kadınların ne kadar değerli olduğunu ve onlarsız hayatımızın nasıl aksayacağını anlatacak kısa bir gösteri yapacağız.
Kadınlarımızı göklerde temsil edebilmesi için tasarımımızda babet ve melek kanadı kullanmayı seçtik. Aracımızın alt bölümünü zarif bir babet olarak tasarlayıp üst kısmına melek kanatları koyduk. Cinayete kurban giden kadınlarımızı, melek kanatlarıyla temsil etmek istedik.

red bull tekyaz arac

Tasarım Detayları

Tasarım ve üretim süreçlerimizin tamamını 3DEXPERIENCE platformunda yürüttük. Aracımızın tasarımında 3D EXPERIENCE platformunda yer alan dört uygulamayı kullandık.

xShape

Uçuş aracımızın alt ve üst kısmında modellemesi zor olan yüzeyler bulunduğundan babeti ve melek kanadını yaparken xShape ile organik modelleme yaptık.

xDesign

Uçuş aracımızın doğru bir şekilde uçabilmesi için parametrik tasarımlar yaparak bir kanat profili oluşturduk. Bunun için xDesign uygulamasını kullandık.

xFrame

Tasarladığımız parçaları birbirlerine bağlamak ve pilotumuzun güvenli uçuşunu sağlamak için xFrame ile karkas sistemleri yaptık.

xDefine

Tüm tasarımlarımız bittikten sonra üretim yaptıracağımız firmalara teknik ölçülendirmeleri tarif edebilmek, 3 boyutlu teknik resimler oluşturabilmek için xDefine kullandık.

RED BULL UÇUŞ GÜNÜNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE!

3DEXPERIENCE'I KEŞFEDİN!

Bulut Tabanlı SOLIDWORKS Çözümleri!

3DEXPERIENCE platform yeni nesil iş birlikçi platformdur. Tasarımdan üretime kadar ürün geliştirme sürecini ve çalışanları birbirleri bağlayan yüksek performanslı bulut tabanlı bir ortamdır. Şirketinizde ki her departman için tek platformu kullanarak işinizi kolaylaştıran yazılım çözümleri sağlar.

E-posta bültenlerimize abone olarak en yeni kampanyalardan haberdar olmak ister misiniz?