SIMULIA ile Gerçekçi Simülasyonlar - SOLIDWORKS, SolidCAM, Cimatron Türkiye Distribütörü - TEKYAZ
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
×

SIMULIA, kullanıcıların içinde yaşadığımız dünyayı ortaya çıkarmasını sağlayan gerçekçi simülasyon uygulamaları sunar.

ABAQUS Genel Bakış

Abaqus’ün tarihi 1978 yıllarında nükleer yakıt çubuklarının analizine dayanmaktadır. O günden bu güne sürekli olarak geliştirilerek çok çeşitli endüstriyel uygulamaları kapsayan hem alışagelmiş hem de sofistike mühendislik sorunlarını güçlü ve eksiksiz analiz çözümleri sağlamaktadır. Firmalar, ürünlerinin gerçek dünyadaki davranışlarını anlamak , rakiplerinize karşı rekabet avantajı sağlamak ve inovasyonu hızlandırmak için sektör lideri ABAQUS Unified FEA’dan yararlanmaktadır. Abaqus, Abaqus/CAE ve solverlar olmak üzere iki parçaya ayrılır. Abaqus/CAE  (Complete Abaqus Environment), herhangi bir sonlu eleman modelini önceden ve sonra işlemek için kullanılan grafiksel bir Kullanıcı arayüzüdür. Burası, CAD geometrinizi aldığınız veya CAE içinde yaptığınız ve bir simülasyon için bir “model” hazırladığınız yerdir. Biri Abaqus/Standard ve diğeri Abaqus/ExpIicit olarak adlandırılan iki Abaqus çözücüsü vardır. Bu çözücülerin her biri, farklı problemlerin üstesinden gelmenizi sağlar.

Gelişmiş Mesh Teknolojisi

Kullanıcıların, güvenilir mesh araçlarıyla her türlü geometriyi simüle etmesini ve ön işleme verimliliğini artırmasını sağlayan gelişmiş mesh araçlarına sahiptir. İlgili bölgelerde sadeleştirme veya daha ince bir mesh ayarını tekbir arayüzden yapabilirsiniz.

General Contact Tanımlaması

Temas, Abaqus Standard ve Explicit’in kolaylıkla ele aldığı doğrusal olmayan bir durumdur. Uzun yıllar süren formülasyon ve geliştirme, Abaqus ile teması çok sağlam ve doğru hale getirdi.

General Contact sayesinde karmaşık temas setleri oluşturmak yerine otomatik olarak temas setlerini analizin gidişatına göre ABAQUS sizin yerinize tanımlar. Bu, büyük montaj modellerinin, her seferinde bir parça kontak oluşturmadan atanan kontak tanımlarına sahip olmasına izin verir. Ayrıca manuel olarak temas setleri ve sürtünme kuvvetleri tanımlayabilirsiniz. Karmaşık temas tanımlamaları artık sizin için korkulacak bir şey olmaktan çıkartır.

Abaqus CAE

Abaqus/CAE gelişmiş Abaqus analizleri için gerekli olan sonlu elemanlar modelini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturup ve düzenlemenizi sağlar.  Abaqus CAE,  ABAQUS Standard ve ABAQUS Explicit solverları için gerekli olan analiz kurulumunu tek bir sezgisel ara yüz altında gerçekleştirmenizi sağlar. ABAQUS CAE analiz sonuçlarını yorumlamak için geliştirilmiş kapsamlı görselleştirme araçlarını kullanabilirsiniz. ABAQUS CAE yeni kullanıcılar için öğrenmesi kolay ve deneyimli kullanıcılar içinde son derece üretken tutarlı, ve kullanımı kolay bir ara yüz sağlar. ABAQUS CAE ile parametrik modelleme, montaj çalışmaları gerçekleştirebilir ve  geometrilerinizi doğrudan veya dolaylı yollardan (IGES, SAT, STEP, VDA) olarak içeri aktarabilirsiniz. Aktarmış olduğunuz modeller üzerinde model temizleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Abaqus CAE, analiz hazırlığı, sınır koşullarınının tanımlanması, sonlu elemanlar modelinin oluşturulmasını sağlar ve tüm tanımlamaların arka planda Abaqus Standard ve Abaqus Explicit solverların anlayacağı formata dönüştürülmesini sağlar.  Abaqus Standad ve Abaqus Explicit solver hesaplanmış sonuçlar görüntülememiz için otomatik olarak  Abaqus CAE aktarılır.

SOLIDWORKS Associative Interface

SOLIDWORKS Associative Interface ile SOLIDWORKS’te tasarlamış olduğunuz parça ve montajlarınızı anında tamamen entegre olarak Abaqus CAE aktarabilirsiniz. SOLIDWORKS ile yapmış olduğunuz tasarım değişiklikleri Abaqus CAE’de anında güncellenir.

ABAQUS Standard

Abaqus/Standard, son derece hassas stres çözümlerinin kritik öneme sahip olduğu statik ve düşük hızlı dinamik olaylar için ideal çözüm teknolojisini kullanmaktadır. Abaqus/Standard, doğrusal ve doğrusal olmayan statik, dinamik, ısı transferi, titreşim gibi mühendislik problemlerini hızlı ve yüksek doğrulukta tespit etmenizi sağlar. Örneğin conta ekleminde sızdırmazlık basıncını, bir köprünün doğal frekanslarını veya kompozit uçak gövdesinde çatlak yayılımı tespit edebilirsiniz.  Tek bir analiz içerisinde bir modeli hem zaman hem de frekans etki alanında analiz etmek mümkündür.  Abaqus/Standard, tüm yaygın ön işleme öncesi ve sonrası ihtiyaçlar için Abaqus/CAE modelleme ortamında desteklenir. Bir Abaqus/Standard çalıştırmasındaki herhangi bir noktadaki sonuçlar, Abaqus/Explicit’da başlangıç koşulları olarak kullanılabilir. Benzer şekilde, Abaqus/Explicit’da başlayan bir analiz Abaqus/Standard’da devam edilebilir. Bu entegrasyonun getirdiği esnek sayesinde gerçek dünyada değişen karmaşık koşulları analiz edebilirsiniz.

ABAQUS EXPLICIT

Darbe, düşme testi ve çarpışma gibi yüksek hızlı olayları simüle edin

ABAQUS/Explicit düşme testi, otomotiv çarpışma analizleri ve balistik analiz gibi çok kısa sürede yüksek deformasyonların meydana geldiği zorlu durumları analiz etmek için geliştirilmiş bir solverdır. Abaqus Explicit gelişmiş eleman tipleri, gelişmiş malzeme tanımlamaları ve güçlü temas modellemeleri sayesinde  yüksek doğrulukta analiz sonuçları verebilmektedir. Abaqus/Explicit için gerekli tüm  analiz öncesi tanımlamalar ve analiz sonuçlarının incelenmesi için Abaqus/CAE arayüzü tarafından desteklenir. Yüksek doğrulukta sonuçlar elde edebilmek için gerçek dünyadaki değişen koşulları analiz ortamına doğru bir şekilde aktarılabilir olması gerekir. ABAQUS Explicit ile belirli bir noktaya kadar analiz gerçekleştirildikten sonra sonuçlar Abaqus Standard aktarılıp başlangıç koşulları olarak kullanılabildiği gibi ABAQUS Standard ile başlayan bir analiz prosesi ABAQUS Explicit ile çalıştırılabilir. Bu birlikte çalışmanın getirdiği esneklik ile gerçek dünyada gerçekleşen değişen koşullar doğru bir şekilde yakalamanızı sağlar.

Co-Simulasyon Teknolojisi

XFlow ve Abaqus, Dassault Systèmes’in SIMULIA markası tarafından sağlanan iki bağımsız çözücüdür. Abaqus ve XFlow çözümlerini birlikte karşılıklı bilgi alışverişi yaparak akış yüklerini XFlow ile hesaplayıp anında ABAQUS aktarıp yapının bu yükler altındaki davranışını görebilir ve yapının davranışının akış üzerindeki etkilerini hesaplayabilirsiniz.

xflow abaqus

Multifizik Teknolojileri

Çoklu fizik zorluklarınızı çözmek için farklı teknoloji türlerini kullanın

CEL – Coupled Eulerian-Lagrangian

Bu teknoloji, Abaqus’un kapsamını olağan sonlu elemanlar kapsamını genişleterek, karmaşık akışkan yapısal etkileşim sorunlarını ve çözülmesine olanak tanır. CEL, akışkan etki alanlarını normal Explicit yapısal öğelerle birleştirir.

SPH – Smoothed Particle Hydrodynamics

SPH, nesnelerin sıvı veya katı olabileceği ağ içermeyen bir parçacık yaklaşımı kullanır. Bu parçacıklar geleneksel sonlu eleman modelleri ile etkileşime girebilir. Bu yaklaşım, karmaşık akışkan yapı etkileşimlerinin ve ayrıca daha geleneksel modelleme tekniklerine meydan okuyan yüksek gerilim ve diğer aşırı olayların modellenmesine izin verir.
Bu teknoloji şunlar için kullanılabilir: Kuş çarpmaları, balistik, hidrodinamik yüklemeler, şekillendirme, karıştırma, dövme, kesme, patlama

DEM – Discrete Element Modelling

DEM, çok sayıda bireysel parçacık arasındaki etkileşimlerin modellenmesi için kullanılır. Parçacıklar katı parçacıklar olarak kabul edilir. Bu teknoloji, taş ve kaya işleme, granüler malzemeler için ayırma cihazları ve karıştırıcılar için kullanılmaktadır.

FeSafe Nedir?

Artan üretim ve malzeme maliyetlerinden kaynaklı olarak firmalar tasarladıkları ürünün minimum malzeme ile maksimum sağlamlığa ve maksimum ömre sahip olmalarını ister. Bir çok şirket tasarımlarının üzerindeki gerilmeleri hesaplamak için sonlu elemanlar analiz programlarından yararlanılır ve gerilme değerlerini düşürüp yorulma ömrünü artırmaya çalışır. Bu  tek başına yeterli değildir farklı yükleme koşullarında ve tekrarlarda malzeme farklı bir bölgede hasar meydana gelebilir. Yorulma ömrünü hesaplamak için prototip üzerinde test laboratuvarında yorulma testleri gerçekleştirebilirsiniz fakat buda oldukça zaman alıcı bir uygulamadır. Eğer prototip hedeflenen ömürden daha önce ömrünü tamamlarsa tasarım döngüsünün başına dönüp uzun süren maliyetli süreç ile karşılaşabilirsiniz. Kendini kanıtlamış sektör lideri Fe Safe ile tasarlamış olduğunuz ürünlerin gerçek dünyadaki farklı yükleme koşulları altındaki yorulma ömrünü tasarım ortamında tespit edebilirsiniz.

“fe-safe, yüksek, düşük ve kombine seviye yükleme nedeniyle arıza yerini doğru tahmin etti. Analizde artık stres, malzeme doğrusallığı ve plastik suşları dikkate alındı.”

Hyundai Motor Company

1. SN Curves ve Goodman diyagramlarını kullanan geleneksel yaklaşım doğru siteyi kaçırdı ve yanlış çatlak başlatma sitelerini tanımladı
2. fe-safe doğru çatlak başlatma alanlarını doğru bir şekilde tanımladı

Neden FeSafe?

Dassault Systèmes’in SIMULIA markasına ait fe-safe®, yorulma analizi için dünyanın lider teknolojisidir. Yetenekleri, en zorlu endüstri uygulamalarını karşılamak için geliştirilmiştir. Fe-safe otomotiv, denizcilik, savunma sanayi, enerji üretimi, rüzgar enerjisi, tıp mühendisliği ve diğer birçok endüstride lider şirketler tarafından kullanılmaktadır. fe-safe, modern çok eksenli gerinim tabanlı yorulma yöntemlerine odaklanan, ticari olarak mevcut ilk yorulma analizi programıdır. Fe-safe, 1990’ların başından beri sürekli olarak geliştirilmiştir.

FeSafe Malzeme Kütüphanesi

Yorulma analizlerinin sonuçlarının doğruluğu için en önemli ve bulması zor parametrelerden birisi malzeme bilgisidir. Simulia fe Safe içerisindeki tamamen doğrulanmış ve uluslararası standartlara uygun, gerinim ömrü ve S-N eğrisi özelliklerini içeren kapsamlı bir malzeme veri tabanına sahiptir. Mevcut malzemenizin özelliklerini ABD, Avrupa, Japon ve Çin standartlarındaki eş değer özelliklerini bulabilirsiniz. Dilerseniz malzeme özelliklerinden emin olduğunuz malzemeleri kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Analizde kullanacağınız malzemelerin kimyasal ve ısıl işlem verilerini bulabilir çalışma koşullarına uygun olup olmadığını değerlendirebilirsiniz.

SIMULIA Tosca Structure Genel Bakış

SIMULIA Tosca Structure teknolojisi topology(topoloji),size( boyutlandırma),shape (şekil) ve bead(boncuk) optimizasyonu sağlayan parametrik olmayan yapısal optimizasyon için esnek, modüler bir yazılımdır. Sektör lideri Tosca Structure en iyiyi hedefleyenler için en iyi tasarım fikrinin ne olması konusunda kullanıcıya yardımcı olur. Tosca Structure, tasarımların üretim koşullarını dikkate alarak en hafif, en ekonomik, en güvenli, en verimli, en dayanıklı ve uzun ömürlü olması için gereken malzeme dağılımın nasıl olması gerektiğini gösterir. Tosca Structure, optimizasyon çalışması için  birçok  sonlu eleman çözücüsünü (ANSYS, Abaqus, MSC Nastran)  girdi dosyalarını kullanır. Tosca Structure analiz kurulumu oldukça basittir tasarımın parametrik olmasına gerek yoktur. Tosca Structure temastan, malzemeden ve geometriden kaynaklı nonlinearliği dikkate alır.

Optimizasyon Odaklı Tasarım Geliştirme

Geleneksel bir tasarım süreci, çok uzun ve yüksek maliyetlidir. Tasarımı oluştur, test et ve üret şeklinde ilerleyen üretim döngüsü verimli değildir. Test sonucunda olası bir sorunda tekrardan tasarıma dönülmesi gerekmektedir buda  üretimin gecikmesine sebep olacaktır. Bu döngüyü kısaltmak için sürece yapısal analiz programlarını dahil edip tasarım döngüsü kısaltılabilirsiniz. Bu sayede gerekli fiziksel test sayısını minimize ederek ağır fiziksel test maliyetlerinden kurtulabilirsiniz. En optimimum tasarım döngüsü için sonlu elemanlar programının eklenmesi tek başına yeterli değildir. Tosca Structure optimizasyon çözümlerini tasarım döngüsüne eklediğinizde ürün döngüsünün başında en optimum tasarımın ne olduğu hakkında bilgi sahibi olabilir ve  bu sürecin genel süresini ve maliyetini daha da azaltabilirsiniz. Tosca Structure  mühendislerin yapının davranışını anlayarak daha iyi tasarımları daha verimli bir şekilde elde etmelerini sağlar.

Topoloji Optimizasyonu

Yenilikçi, hafif tasarım

Daha hafif ve daha sert yapılar için yenilikçi tasarım fikirleri verir. Üretim koşullarını da dikkate alarak en optimum malzeme dağılımını hesaplayarak ürünün pazara sunma süresini, fiziksel testleri ve prototip sayısını azaltır.

Shape Optimization

Daha fazla dayanıklılık ve güç için geliştirilmiş tasarımlar

Daha güvenilir ve daha uzun ömürlü tasarımlar için mevcut tasarımlardaki gerilme yoğunluklarının yüksek olduğu yüzey geometrisinde otomatik olarak gerilmeyi azaltacak değişiklikler yapmaktadır.

Bead Optimization

Artan sertlik ve azaltılmış gürültü için verimli yüzey desenleri

Kabuk yapılarının çalışma koşulları altında  statik ve dinamik özelliklerini hesaba katarak olası titreşim ve gürültüyü azaltacak sertliği maksimuma çıkarak şekilde optimum yüzey desenini oluşturmanızı sağlar.

Sizing Optimization

Optimize edilmiş sac kalınlıkları sayesinde en iyi statik ve dinamik davranış

Daha güvenilir ve daha uzun ömürlü tasarımlar için mevcut tasarımlardaki gerilme yoğunluklarının yüksek olduğu yüzey geometrisinde otomatik olarak gerilmeyi azaltacak değişiklikler yapmaktadır.

Isight Genel Bakış

Günümüzün karmaşık ürün geliştirme ve üretim ortamında, tasarımcılar ve mühendisler ürünlerini tasarlamak ve analiz etmek için çeşitli yazılım araçları kullanmaktadırlar. Bir analiz ürününden gelen analiz sonuçlarını başka bir yazılım için girdi olarak verilmesi gerektiğinde verilerin manuel olarak girilmesi ürün geliştirme süreçlerini yavaşlabilir ve olası hatalara açık hale getirebilir. Modelleme ve analiz arasındaki olası bir hata  tasarımın üretime geçmesine ve maliyetlerin artmasına sebep olur. SIMULIA Isight, çeşitli yazılım paketlerinin gücünden yararlanarak ürün oluşturma sürecini iyileştiren pazar lideri çözümler sunar. Isight, tasarımcılara, mühendislere ve araştırmacılara, yüzlerce veya binlerce simülasyonun yürütülmesini otomatikleştirmek için çeşitli CAD, CAE ve diğer yazılım uygulamalarıyla oluşturulmuş tasarım ve simülasyon modellerini entegre etmek için açık bir sistem sağlar.

Neden Isight?

Isight, Design of Experiments (DOE) veya Design for Six Sigma gibi istatistiksel yöntemlerle performans veya maliyet ölçütlerine göre optimize ederek kullanıcıların zamandan tasarruf etmelerini ve ürünlerini iyileştirmelerini sağlar. Isight’ın işlem adımları arasında parametrik verileri manipüle etme, işleme ve çoklu simülasyonları otomatikleştirme yeteneği, verimliliği büyük ölçüde artırır, manuel hataları azaltır ve ürün tasarımı alternatiflerinin değerlendirilmesini hızlandırır.

SIMULIA hakkında daha detaylı bilgi almak ve diğer her türlü talepleriniz için formu doldurun.

Uzman ve profesyonel teknik ekibimiz ihtiyaçlarınıza yönelik sizlere en uygun çözümleri bulmak, maliyetleri düşürmek, tasarımlarınızı optimize etmek ve en gerçekçi analiz ve simülasyonları elde etmeniz için sizinle en kısa sürede iletişime geçecekler.

Detaylı Bilgi ve İletişim için:

SATIŞ HATTI:
+90 544 2272847