3D Experience Platform - SOLIDWORKS, SolidCAM, Cimatron Türkiye Distribütörü - TEKYAZ
3D Experience Platform

Bulut tabanlı SOLIDWORKS çözümleri

3D Experience Platform Nedir?

3D Experience platform yeni nesil iş birlikçi platformdur. Tasarımdan üretime kadar ürün geliştirme sürecini ve çalışanları birbirleri bağlayan yüksek performanslı bulut tabanlı bir ortamdır. Şirketinizde ki her departman için tek platformu kullanarak işinizi kolaylaştıran yazılım çözümleri sağlar.

3D EXPERIENCE PLATFORM ÖZELLİKLERİ

NEDEN 3D EXPERIENCE PLATFORM KULLANMALIYIM?

3D Experience Platform tasarımdan üretime – pazarlamadan satışa kadar tüm şirket departmanlarının birbirlerini arasında sorunsuz bir iş birliği yaparak projelerin kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Günümüzde kullanılan iş modellerinde genellikle merkezi olmayan sistemler üzerinden çalışılır 3D Experience platform bu ve benzeri sorunlara bir cevap sunuyor. Kullanımı kolay arayüzü ile her departman arasında etkileşimli bir ortamda tüm işlerinizi platform üzerinden bütün işleyişi görebilir, yönetebilir, değiştirebilir, analiz edebilirsiniz.

1231231
erwewrw

3D EXPERIENCE PLATFORMDA SOLIDWORKS

Bulut tabanlı 3D Experience platformuna doğrudan SOLIDWORKS CAD verilerini güvenli bir şekilde kaydedebilir ve erişebilirsiniz.

CAD verilerinizi 3D Experience bulut ortamında erişilebilir hale getirirken projedeki tasarımlarınızı doğrudan SOLIDWORKS masaüstünden yönetin. 3D Experience çözümlerini kullanarak SOLIDWORKS tasarımlarınızı istediğiniz zaman istediğiniz yerden istediğiniz cihazdan şirket çalışanları/ilgili kişiler ile paylaşabilirsiniz.

PROJE YÖNETİMİNİ KOLAYLAŞTIRIN

3D Experience platform ile ürün yaşam döngüsünü veya ürün geliştirmenin aşamalarını sorunsuz bir şekilde yönetmenizi sağlar. Tasarım süresi boyunca ekiplerinizin çevrimiçi olarak hızlı ve kolay bir şekilde verilerin gerçek zamanlı olarak şirket çalışanları ile paylaşabilişiniz. Projenizde yapılan tasarım veya belgeleri incelemek ve paylaşmak için kendi gösterge tablolarınızı oluşturabilir ve bu sayede proje durumunu hızlı bir şekilde analiz ederek yeni görevler atayabilirsiniz. Atanan görevleri kontrol edebilir veya güncelleyebilirsiniz.

oo
solidworks 3 boyutlu tasarım

KONSEPT TASARIM VE GELİŞMİŞ ANALİZLER

3D Experience Platformda sezgisel ve organik parametrelerle endüstriyel tasarımcıların ve mühendislerin geleneksel parametrik araçlardan daha hızlı ve daha kolay tasarımlar yapabilir. SIMULIAworks, Abaqus Sonlu Elemanlar Analizi çözücüsü tarafından desteklenen gelişmiş simülasyonu SOLIDWORKS kullanıcılarına getiriyor. 3DEXPERIENCE platformuna dayanan çözüm, SOLIDWORKS Simulation’ı tam entegrasyon yoluyla genişletir.

3D EXPERIENCE PLATFORMDA ROLLER & UYGULAMALAR

ROL: Collaborative Business Innovator

Çevrimiçi iş birliği yaparak müşteriler, tedarikçiler ve çalışanlarla iletişim kurmanın kolay yolu.

Bu rol içerisinde bulunan uygulamalar

 • 3D Dashboard
 • 3D Swym
 • 3D Swym Analytics
 • 3D Play
 • 3D Drive
 • Web Page Reader
 • User Groups
 • Quick Links
 • 3D Search
 • Mail
 • Web Notes

3D Dashboard

Proje bilgilerinizin çevrimiçi bir görünümü sunar. İstediğiniz gibi özelleştirebilir ve tek bir ekranda bütün verilerinize, uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

3D Swym

3D Experience ortak çalışma alanının merkezidir. Bu alanda ekip üyelerinin içerik, bilgi, anket, soru veya fikir paylaşabileceği etkileşimli bir ortak çalışma alanıdır. Aynı zamanda online görüşmeler ve toplantılar yapabilirsiniz.

Web Page Reader

Diğer ilgilendiğiniz web sitelerini 3D Experience Platforma ekleyebilir böylece birçok siteye tek bir yerden ulaşabilirsiniz.

User Groups

Projelere veya departmanlara özel ekipler oluşturabilir bu ekipler ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişime geçilebilir.

Mail

Şirket mail hesabımızı platform’a tanıtarak maillerimize platformdan hiç çıkmadan ulaşabiliriz.

3D Drive

Bulut tabanlı dosya yönetimi ve depolama alanıdır. Aynı zamanda dosya erişim kontrolü ve dosya geçmişi sağlar dosyaları kimin açabileceğini kontrol edebilir ve dosyaların eski sürümlerini yükleyebilirsiniz.

3D Swym Analytics

Oluşturduğumuz toplulukların analizlerini hızlı bir şekilde gösterimini sağlar.

3D Play

Birçok dosyayı bulut ortamında görüntülemenizi sağlar. SOLIDWORKS dosyalarını inceleyebilir, ölçüm yapabilir, açıklamalar ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Daha birçok özelliği barındırır.

Quick Links

Oluşturduğumuz gösterge paneline sıkça kullanmış olduğumuz web site adreslerini sabitleyebilir ve istediğimiz zaman hızlıca giriş yapabiliriz.

3D Search

Proje ile ilgili aradığımız bilgilere hızlıca ulaşmak için geliştirilmiş akıllı arama yöntemleri ile istediğimiz bilgilere hızlıca ulaşabiliriz.

Web Notes

Proje ile ilgile veya herhangi bir konu için araştırma yaparken bu uygulamayı kullanarak hızlıca not alabiliriz.

ROL: Collaborative Industry Innovator

Platformun temel rolleri arasında bulunan bu rolde dosya yönetimi yapabilir ekip üyeleri oluşturabilir, düzenleyebilir ve görevler atayabilirsiniz.

Bu rol içerisinde bulunan uygulamalar

 • 3D Space
 • Issue Management
 • Collaboration for Microsoft
 • Bookmark Editor
 • Change Action
 • Collaborative Lifecycle
 • Collaborative Tasks
 • Compare
 • IP Classify & Reuse
 • Route Management
 • 3D Markup

3D Space

3D Experience platformda Projeye özel çalışma alanları oluşturabilir ve proje ile ilgili her detayı bu alana kaydedebilir ve yönetebilirsiniz.

Collaboration for Microsoft

Bu uygulamada 3D Experience platform bilgisayarınızda ki Excel , Word  , Outlook gibi programlar ile tam entegre bir şekilde çalışır.

Bookmark Editor

Projelerde kullandığınız verilerin tümüne kolay erişim sağlamak için ekibinizle paylaşılabilecek yer işaretlerini düzenleyin ve yönetin.

Lifecycle Management

Bu uygulamada revizyonlar ve kopyaları dahil olmak üzere oluşturma işleminden silinmeye kadar bir belgenin yaşam döngüsünü yönetmenizi sağlar. Dosyaya farklı aşamalarda kimlerin erişebileceğini denetleyebilirsiniz.

Compare

Cad dosyalarınızı ve diğer verilerinizde ki farklılıkları görebilmek için içerikleri karşılaştırın.

Issue Management

Proje ile ilgili bir sorun ile karşılaştığınızda bir sorun raporu oluşturabilir ve ilgili kişiye gönderebilirsiniz, aynı zamanda oluşturulan tüm sorunları görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Change Action

Cad dosyalarını kolay bir şekilde ilişkilendirerek ve gerekli taraflardan girdi elde etmek için onay işlemiyle değişiklik işlemini ilerletebilirisiniz.

Collaborative Tasks

Kendiniz veya ekip üyeleri için görevler oluşturarak projeleri takip edebilirsiniz. Bir görevi incelemek istediğinizde o görevle ilgili ayrıntılar yorumlar ve diğer tüm bilgiler gösterilir.

Route Management

Kullanıcıların bir projeyi gerçekleştirmek için tamamlamaları gereken görevleri yönetmenize olanak tanır.

3D Markup

Uygulamada ki özel komutları kullanarak projede ki dosyalara ek açıklamalar ekleyebilir , ölçü alabilir ve  bir çok özelliği daha kullanabilir sonrasında slayt şeklinde sunabilirsiniz.

ROL: Collaborative Designer for SOLIDWORKS

CAD verilerinizi 3D Experience bulut tabanlı platformda erişilebilir hale getirirken ürün tasarımlarını ve belgelerini doğrudan SOLIDWORKS ile yönetebilirsiniz.

Bu rol içerisinde bulunan uygulamalar

 • SOLIDWORKS Connector
 • Derived Format Converter

SOLIDWORKS Connector

3D Experience Platformunda kullanılan bir SOLIDWORKS eklentisi. Bu uygulama sayesinde doğrudan SOLIDWORKS ile çalışma olanağımız sorunsuz bir şekilde devam eder.

Derived Format Converter

3D Experience Platform’a bağlı SolidWorks Masaüstü aracılığıyla oluşturulan veriler kesin geometri oluşturmayı destekler . Tüm kullanıcılar tarafından oluşturulan ve 3D Experience Platformuna kaydedilen verileri işleyen, kullanıcıdan bağımsız bir uygulamadır.

ROL: 3D Creator

3D Creator Kullanım kolaylığını  3D Experience kullanarak bir tarayıcıdan buluttaki yenilikçi tasarım ve iş birliği yöntemleriyle birleştirir

Bu rol içerisinde bulunan uygulamalar

 • xDesign

xDesign

Yazılım yüklemeden bulut tabanlı gelişmiş teknolojiler sayesinde kullanıcı rolü ile parametrik modelleme işlevlerini kullanarak 3 Boyutlu tasarımlarınızı yapabilir , inceleyebilir , değerlendirebilir ve ekip arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

ROL: 3D Sculptor

3D Experience Platform’da modelleme teknolojisini kullanarak organik görünümlü şekiller ve yüzeyler oluşturun.

Bu rol içerisinde bulunan uygulamalar

 • xShape      

xShape

Kullanım kolaylığı özel serbest biçimli yüzeyler oluşturmak için sezgizel bir tasarım ortamı sunar. Bu sayede stilize, ergonomik, veya organik olarak şekillendirilmiş modelleri geleneksel parametrik araçlara göre daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

ROL: Project Planner

Proje Planlama , tüm şirket kullanıcıları için oldukça basit ve destekli düzenlenebilir, izlenebilir proje yönetimi planla alanıdır.

Bu rol içerisinde bulunan uygulamalar

 • Project Planning

Project Planning

Proje ile ilgili ekiplerin proje bitirme tarihleri , proje ile ilgili önemli notları tanımlayabilir aynı zamanda projenin ilerleme hızını ve  sürecini izleyebilirsiniz.

Müşteri Hikayesi

Square Robot: Petrol ve gaz sektörü için otonom tank içi denetleme robotları yapan Square Robot firması 3D Experience Platformu kullanarak hızlı ve senkronize bir şekilde çalışarak birden fazla tasarımcının farklı yerlerden aynı proje üzerinde bulut ortamında çalışmasına olanak sağlar.

Detaylı Bilgi için:

Tekyaz A.Ş.'den E-mail ve SMS almayı kabul ediyorum.

Neden Tekyaz?

* Türkiye’nin En Kapsamlı SOLIDWORKS Eğitim Müfredatı
* Türkiye’nin En Deneyimli ve Sertifikalı SOLIDWORKS Ekibi
* Türkiye’nin En Yaygın Hizmet Ağı
* 4000’in Üzerinde Müşteri, 8000’in Üzerinde Lisans
* 75’i Aşkın Mühendis Kadrosu
* 19 Yıllık SOLIDWORKS Türkiye Distribütörlüğü
* 20 Yılı Aşkın CAD/CAM Deneyimi
* Uluslararası Müşteri Memnuniyet Ödülleri

Neden Tekyaz?

* Türkiye’nin En Kapsamlı SOLIDWORKS Eğitim Müfredatı
* Türkiye’nin En Deneyimli ve Sertifikalı SOLIDWORKS Ekibi
* Türkiye’nin En Yaygın Hizmet Ağı
* 4000’in Üzerinde Müşteri, 8000’in Üzerinde Lisans
* 75’i Aşkın Mühendis Kadrosu
* 19 Yıllık SOLIDWORKS Türkiye Distribütörlüğü
* 20 Yılı Aşkın CAD/CAM Deneyimi
* Uluslararası Müşteri Memnuniyet Ödülleri

Detaylı Bilgi için:

Tekyaz A.Ş.'den E-mail ve SMS almayı kabul ediyorum.