Ekstrüzyon SolidWorks,SolidWorks Türkiye Distribütörü,SolidWorks Satış,SolidCam Türkiye Distribütörü SolidWorks,SolidWorks Türkiye Distribütörü,SolidWorks Satış,SolidCam Türkiye Distribütörü

Ekstrüzyon

Ekstrüzyon

QFORM en karmaşık ekstrüzyon süreçlerinin analizi ve optimizasyonu için gerekli tüm özellikleri entegre olarak bulunduran tek programdır. Uzun süredir alüminyum ekstrüzyon sektöründe katı profil, boşluklu profil ve çoklu profil ekstrüzyonu için yüksek başarı ile kullanılmaktadır.

Qform_12

 

Ekstrüzyon malzemesi olarak alüminyum alaşımları, pirinç, çelik ve diğer metaller kullanılabilir.
Program hızlı ve güvenilirdir.Windows 64 bit tabanlı bilgisayarlarda paralel hesaplamanın avantajını kullanarak 8 çekirdeğe kadar paralel hesaplama yapabilir. Seri analizler batch-mode kullanılarak akşam boyunca veya haftasonları boyunca analize bırakılabilir.

 

Qform_13

 

1.Profil Çizimi 2.3D kalıp tasarımı 3.Geometri import 4.Domain oluşturma 5.Kaynak data hazırlama 6.Analiz sonuçları
Analiz ve Uygulama Sonuçlarının Karşılaştırılması

Dortmund ve Bologna Üniversitelerince yapılan ekstrüzyon test uygulaması,  çoklu profil kalıbında basılan dört köşe profiller için yapılmıştır. Farklı şekildeki kanal tasarımları herbir profil için akış hızı farklılığına sebep olmaktadır. QFORM simülasyon sonuçları ile deneysel profil hızları %98.4 mertebelerine ulaşan doğruluk göstermiştir.

 

 

Qform_14