SOLIDWORKS İleri Eğitimleri - SOLIDWORKS, SolidCAM, Cimatron Türkiye Distribütörü - TEKYAZ

İleri Parça Modelleme Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

SOLIDWORKS ‘ün ana bölümlerinden parça tasarımını kapsayan ileri eğitimde, SOLIDWORKS ’ün uluslararası kullandığı eğitim sistemi ile eş zamanlı olup son teknik ve yeniliklerle hızlı şekilde imalata yönelik parça modelleme tekniklerini uygulamalı olarak anlatılır.


İleri Teknik Resim Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Katılımcıların Solidworks Teknik Resim ortamında bir ürünün malzemesini, nasıl imal edileceğini, boyutlarını, toleranslarını, yüzey kalitesini, sertlik değerlerini, ısıl işlemini vb. tüm imalat yöntemlerini daha sonrasında ürünün montajını, taşınmasını ve hatta kullanımını belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde özelleştirilen teknik resim sayfalarında alınmasını sağlayan eğitimdir.


İleri Montaj Modelleme Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

Montaj modelleme yeteneklerinin maksimum düzeyde kullanımını sağlayan eğitimde, montajda içsel parça ve alt montaj modelleme, ileri düzey ilişkilendirme, montaj revizyon teknikleri, büyük montajlarda çalışma ve animasyon konularını içermektedir.


İleri Sac Parça Modelleme Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Katılımcılara geniş konu yelpazesi ile ileri sac parça modelleme komutlarının anlatıldığı eğitimde katı parçaların saca dönüştürülmesi, sıvama aracı tasarımı, montaj ortamında referanslı sac parça modellemesi, kütüphane unsurunu kaydetme ve denklemli sac parça tasarımı konularını içermektedir.


Profil Tasarımı Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Eğitim profiller de kaynak modelleme ve dikişsiz boru takımları ile çalışması olarak iki ana grupta işlenir. Standard harici profil kaydetme, kesim listesi oluşturulması ve profillerin teknik resime aktarılması konularını içerir.


İleri Yüzey Modelleme Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Eğitim profiller de kaynak modelleme ve dikişsiz boru takımları ile çalışması olarak iki ana grupta işlenir. Standard harici profil kaydetme, kesim listesi oluşturulması ve profillerin teknik resime aktarılması konularını içerir.


SOLIDWORKS Kalıp Tasarımı Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Kullanıcılara SOLIDWORKS kalıp araç çubuğunun, kalıplanacak parça üzerinde nasıl kullanılacağını içeren eğitimde parça analizi, kalıp ayırma yüzeyinin otomatik ve manuel ayrılması, kalıp boşluğu ve modelleme maça ekleme gibi konuları içerir.


SOLIDWORKS Routing Borulama Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Montaj ortamında otomatik/manuel dirsekli borulama ve esnek/bükümlü tübleme işlemlerinin anlatıldığı eğitimde mevcut kütüphane parçalarının kullanılması, firmaya ait kütüphane oluşturulması ve tasarımı yapılmış parçanın routing parçası olarak bu kütüphaneye kaydedilmesi anlatılmaktadır.


SOLIDWORKS Routing Elektrik Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Montaj ortamında kablolama işlemlerinin yapıldığı elektrik eğitiminde basit elektrik tesisat oluşturma, tesisata bileşen atama ve düzenleme, standart kablo çeşitleri, elektrik tesisat teknik resminin çıkartılması ve şerit kablo tasarımı konularını içermektedir.


SOLIDWORKS Photoview360 Fotogerçekçilik Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Katılımcılara tasarımı tamamlanmış 3B parça veya montajlar üzerinde kaplama, etiket, sahne ve ışık düzenlemeleri yaparak fotoğraf gerçekçiliğinde görsel resim almayı ve özelleştirilmiş kaplama, sahnelerde ileri düzey düzenleme yapma ve ışık çeşitlerini gibi konuları içerir.


SOLIDWORKS Visualization Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Cad bilgisi gerektirmeyen SOLIDWORKS Visualization çözümü katılımcılara baskı ve web içeriği, ürün karşılaştırmaları için gerçekçi video ve resimlerin farklı sahneler, ışıklandırmalar ve sanatsal flitlerle alınmasını sağlayan konuları içerir.


SOLIDWORKS Composer Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

Katılımcıların 3B tasarımlarını yüksek kaliteli grafik öğeleri ile üretimden önce 2B ve 3B resimlerin ve etkileşimli animasyonların oluşturulmasını sağlayan görsel öğe ve videoların kaydedilmesini içeren konuları içerir.


SOLIDWORKS MBD Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Kullanıcılar için teknik resimsiz üretim çözümü sunan SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition) eğitiminde; ölçüler, toleranslar, Malzeme Listesi (BOM), tablolar, yüzey kaplaması kaynak sembolleri, notlar ve diğer gösterimler gibi 3B ürün imalat bilgilerini (PMI) 3B modeller üzerinde gösterilmesi anlatılmaktadır.


SOLIDWORKS Inspection Eğitimi

Kurs süresi: 1/2 Gün

SOLIDWORKS Inspection eğitimi kullanıcılara teknik resimleri balonlu ve denetleme raporları oluşturarak çizimlerde yapılan değişiklikleri orijinalleri ile karşılatılmasını içerir.


SOLIDWORKS Electrical Schematic Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

Makine ve elektrik mühendisleri arasında yeni bir köprü kurabilmek için sistem kablo bağlantıları ve ara bağlantılar dahil elektrik sistemlerinin hızlı şekilde tasarlanabilmesini içeren, 2B tek hat şeması, sembol kütüphaneleri, üreticinin parça bilgileri, ve tasarımın yeniden kullanılmasını optimize araçlar ile otomatik tasarım ve yönetim araçlarımızla terminal bloğu, kontaklar arası referans atama gibi konularını içeren eğitimdir.


SOLIDWORKS Electrical – 3D Eğitimi

Kurs süresi: 1 Gün

Katılımcılara elektrik şeması tasarım verilerinin çift yönlü ve gerçek zamanlı Solidworks 3B modelleriyle entegre edilebilmesi ve otomatik 2B elektrik bileşenlerinin yerleştirilmesi ve gelişmiş kablo teknolojilerinin kullanılması anlatılmaktadır.


SOLIDWORKS Simulation Başlangıç Eğitimi (Statik Analiz)

Kurs süresi: 1 Gün

Kurs süresince kuvvet, moment gibi çeşitli yükler altında çelik-alüminyum yapıların mukavemet analizlerini gerçekleştiren örnek uygulamalar yapılacaktır. Analiz sonuçları ve yorumlanması üzerinde detaylı incelemeler yapılacaktır.


SOLIDWORKS Motion Eğitimi (Kinematik Analiz)

Kurs süresi: 1 Gün

Makine ve mekanizma tasarımlarının çalışma ve hareket analizleri bu eğitimde incelenecektir. Eğitim süresince güç, kuvvet, moment, tork, atalet kuvveti gibi değişkenlerin zamana bağlı analizi farklı mekanizmalar üzerinde gerçekleştirilecektir.


SOLIDWORKS Simulation Standard Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

SOLIDWORKS montajları üzerinde Statik, Kinematik ve Yorulma analizlerinin nasıl yapılacağı bu kurs süresince örneklerle anlatılacaktır.


SOLIDWORKS Simulation Professional Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

SOLIDWORKS montajları üzerinde Titreşim, Burkulma, Termal, Düşme Test, Yorulma ve Optimizasyon analizlerinin nasıl yapılacağı bu kurs süresince örneklerle anlatılacaktır.


SOLIDWORKS Simulation Premium Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

SOLIDWORKS montajları üzerinde Zamana Bağlı Dinamik ve Non-Lineer Mukavemet analizlerinin nasıl yapılacağı bu kurs süresince örneklerle anlatılacaktır.


SOLIDWORKS Flow Simulation Eğitimi

Kurs süresi: 2 Gün

SOLIDWORKS tasarımları üzerinde akış analizleri, termal ısı transferi hesapları ve fan debi/performans analizleri gibi çalışmalar bu eğitimde örnekler üzerinden gerçekleştirilecektir.

***: SOLIDWORKS İleri Eğitim sınıfları yeterli ve katılım sağlandığında açılmaktadır.